Apple-ի համահիմնադիր Սթիվ Ջոբսը հեռատես էր, երբ խոսքը վերաբերում էր բեկումնային տեխնոլոգիաների ստեղծմանը: Այնուամենայնիվ, Apple ընկերության գործունեության առաջին տարիներին նա ավելի քիչ էր կենտրոնացած բիզնեսի ֆինանսական ասպեկտների վրա: Հենց այստեղ է կարևոր դեր խաղացել փորձառու և վստահելի հաշվապահ Մայք Նյուհաուսը: Քանի որ 1970-ականների վերջին և 1980-ականների սկզբին Apple-ը արագորեն աճում էր, Ջոբսին անհրաժեշտ էր ինչ-որ մեկը, ով կօգնի նրան կառավարել աճող ֆինանսական բարդությունները:
Նյուհաուսը գործի անցավ և ստանձնեց Apple-ի հաշվապահական հաշվառումը, հարկային փաստաթղթերի կազմումը և ֆինանսական ռազմավարությունը: Նրա դերը վճռորոշ էր՝ թույլ տալով Ջոբսին կենտրոնանալ այն ամենի վրա, ինչ նա լավագույնս արեց՝ արտադրանքի նորարարությունը: Նյուհաուսը նաև էական դեր խաղաց վենչուրային ֆինանսավորման ներգրավման գործում, որն օգնեց Apple-ին մեծանալ իր առաջին տարիներին:
Նյուհաուսի կայուն ֆինանսական պլանավորումը և մանրուքներին ուշադրություն դարձնելը մեծապես օգնեցին, որ Apple-ը ֆինանսապես կայուն լինի և զարգանա:
Ջոբսի և Նյուհաուսի միջև համագործակցությունը կատարյալ հավասարակշռություն էր. Ջոբսն ուներ տեսլականը, իսկ Նյուհաուսը տրամադրեց ֆինանսական հիմքը: Նյուհաուսի աշխատանքի շնորհիվ Ջոբսը կարողացավ կենտրոնանալ նորարարության վրա՝ իմանալով, որ ֆինանսական կողմը ապահով ձեռքերում է: Նրանց համագործակցությունը առանցքային դեր խաղաց Apple-ի՝ ավտոտնակում փոքր ստարտափից համաշխարհային տեխնոլոգիական հսկայի վերածվելու գործում: